HomeGrupy młodzieżowe

Grupy młodzieżowe

P R Z Y J D Ź .   T R E N U J .   G R A J !

Sport uczy pokory. Uczy również systematyczności, obowiązkowości, punktualności i pracy w gronie kolegów. Są wzloty ale są też upadki. Jest śmiech i radość po zwycięstwach ale i łzy oraz smutek po przegranych meczach. Bo sport to tak naprawdę nauka życia – bo nic w sporcie nie przychodzi łatwo, bo nie ma w nim drogi „na skróty”, bo tylko ciężka praca, siła, motywacja, zdrowy tryb życia i ogromna wiara w to, co się robi mogą przynieść sukces.

Dlatego może warto przyjść i przyprowadzić swoje dziecko na nasz pierwszy trening? Nauczymy go tego, co w kolejnych latach pomoże mu zajść jak najwyżej – po prostu tam, gdzie sobie wymarzy… ⛹️‍♂️🏀❤️‍🔥

➡️ W sezonie 2023 / 2024 Czeka na Was nasza wykwalifikowana Kadra Trenerska 

✅ 5 – 7 lat (dziewczynki i chłopcy) – Ewa Odrzywolska 📞 tel. 601 594 947

✅ roczniki 2013 i młodsi (U11) – trener Radosław Grabski 📞 tel. 604 754 408

✅ roczniki 2011-2012 (U13) – trener Katarzyna Klimowska 📞 tel. 662 080 806

✅ roczniki 2009-2010 (U15) – trener Dariusz Krajewski 📞 tel. 602 217 220

✅ roczniki 2007-2008 (U17) – trener Eryk Naczlenis 📞 tel. 781 284 851

✅ roczniki 2005-2006 (U19) – trener Zbigniew Pietrzak 📞 tel. 602 404 361 oraz trener Tobiasz Łukaszyk 📞 tel. 787 425 658

Zapisy: mkkszak@interia.pl w treści: imię i nazwisko, data urodzenia, nazwa szkoły/przedszkola, telefon kontaktowy (opiekuna).

❗️Trenujcie z nami – wspólnie wrzucimy nudę „do kosza” i razem napiszemy Waszą własną historię 👍

Sztab szkoleniowy

http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/DSC_4156-160x160.jpg
Ewa Odrzywolska
Grupa 5-7 lat
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/09/grabski-160x160.jpg
Radosław Grabski
U11
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/DSC_4152-160x160.jpg
Katarzyna Klimowska
U13
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/09/krajewski-160x160.jpg
Dariusz Krajewski
U15
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/09/naczlenis-160x160.jpg
Eryk Naczlenis
U17
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/09/pietrzak-160x160.jpg
Zbigniew Pietrzak
U19
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230821-WA0035-160x160.jpg
Tobiasz Łukaszyk
U19
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/DSC_4046.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/DSC_4058.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/DSC_4065.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/DSC_4084.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/DSC_4100.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/DSC_4114.jpg

.

❗ POLITYKA OCHRONY DZIECI PRZED KRZYWDZENIEM ❗

Każde dziecko, z którym pracownicy MKKS ŻAK Koszalin lub współpracownicy mają kontakt, niezależnie od wieku, pochodzenia etnicznego, sprawności itp. ma prawo do ochrony przed wszelkimi formami krzywdy oraz zaniedbywania i wykorzystywania.

Zasadą wszystkich działań podejmowanych przez pracowników/współpracowników MKKS ŻAK Koszalin jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Pracownicy MKKS ŻAK Koszalin mają obowiązek traktowania dzieci z szacunkiem z uwzględnieniem ich potrzeb. Niedopuszczalne jest stosowanie przez pracowników MKKS ŻAK Koszalin przemocy wobec dzieci.

MKKS ŻAK Koszalin poprzez wprowadzone procedury będzie zapobiegał, zgłaszał i reagował na wszelkie formy krzywdy lub zaniedbania wobec dzieci.

Cel Polityki Ochrony Dziecka

Polityka ma za zadanie ochronę dzieci, przed wszelką krzywdą. Stanowi informację dla pracowników i współpracowników o obowiązkach związanych z ochroną dzieci.

 

 

 

 

 

Rozdział I

Objaśnienie terminów.

Ilekroć w niniejszym dokumencie jest mowa o:

1) dane osobowe dziecka należy przez to rozumieć każdą informację umożliwiająca identyfikację dziecka;

2) dziecko każda osoba do osiągnięcia pełnoletności (tj. do ukończenia 18 roku życia);

3) koordynator polityki należy przez to rozumieć imiennie wyznaczoną przez Prezesa MKKS ŻAK Koszalin osobę sprawującą nadzór nad realizacją Polityki;

4) polityka – należy przez to rozumieć Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem obowiązującą w MKKS ŻAK Koszalin;

5) krzywdzenie dziecka popełnienie czynu zabronionego, czynu karalnego, każde zamierzone lub niezamierzone działanie oraz zaniechanie działań ze strony rodzica/opiekuna prawnego, pracownika MKKS ŻAK Koszalin lub osoby trzecie, które ujemnie wpływa na rozwój fizyczny lub psychiczny dziecka;

6) osoba trzecia należy przez to rozumieć osobę nie będącą pracownikiem ani rodzicem dziecka;

7) przemoc fizyczna – działanie wobec dziecka, które powoduje urazy na jego ciele, bicie go, szarpanie, popychanie, zadawanie bólu, grożenie;

8) przemoc emocjonalna/psychiczna – naruszanie godności osobistej ukierunkowanej na wyrządzenie szkody psychicznej poprzez poniżanie, wyzywanie, emocjonalne odrzucanie, zastraszanie, nieposzanowanie potrzeb, nadmierne wymagania w stosunku do wieku i możliwości psychofizycznych dziecka;

9) zaniedbywanie dziecka – brak zaspokojenia podstawowych potrzeb dziecka, zarówno fizycznych (takich jak: właściwe odżywianie, ubranie, ochrona zdrowia, edukacja) jak i psychicznych (takich jak: poczucie bezpieczeństwa, doświadczanie miłości i troski);

10) pracownik/współpracownik MKKS ŻAK Koszalin — każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę /umowy zlecenia lub innej dotyczącej współpracy, zaangażowana w prace MKKS ŻAK Koszalin, np. wolontariusze, stażyści, praktykanci;

11) MKKS ŻAK Koszalin – Międzyszkolny Koszaliński Klub Sportowy Żak;

12) trener – osoba zajmująca się przygotowaniem fizycznym i psychicznym swoich podopiecznych (najczęściej grupy) w wielu dziedzinach życia, m.in. sportu;

11) prezes należy przez to rozumieć Prezes MKKS ŻAK Koszalin.

Rozdział II

Rozpoznawanie i reagowanie na czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci.

  1. Pracownicy/współpracownicy MKKS ŻAK Koszalin posiadają wiedzę i w ramach wykonywanych obowiązków zwracają uwagę na czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci.
  2. W przypadku zidentyfikowania czynników ryzyka pracownicy placówki podejmują rozmowę z rodzicami/opiekunami, przekazując informację na temat dostępnego wsparcia i motywują ich do szukania dla siebie pomocy.
  3. Pracownicy MKKS ŻAK Koszalin monitorują sytuację i dobrostan dziecka.
  4. Pracownicy posiadają wiedzę na temat symptomów krzywdzenia dzieci i w ramach wykonywanych obowiązków zwracają uwagę na występowanie czynników ryzyka krzywdzenia dzieci.
  5. W przypadku zaobserwowania u dziecka symptomów wskazujących na zaniedbanie lub inne czynniki ryzyka krzywdzenia dziecka, opiekun zgłasza ten fakt Prezesowi MKKS ŻAK Koszalin. Zaobserwowane objawy należy szczegółowo opisać w karcie informacyjnej dziecka.
  6. Prezes MKKS ŻAK Koszalin niezwłocznie umawia się z rodzicami/opiekunami prawnymi dziecka na spotkanie, w którym oprócz rodziców/opiekunów prawnych i Prezesa uczestniczy opiekun zajęć posiadający wiedzę o dziecku.
  7. W przypadku odmowy udziału lub nieusprawiedliwionego niestawiennictwa na spotkaniu, Prezes MKKS ŻAK Koszalin podejmuje jeszcze jedną próbę umówienia spotkania z rodzicami/opiekunami prawnymi. Jeżeli nie dojdzie do spotkania w kolejnym terminie, zawiadamia pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej o zagrożeniu dobra dziecka.
  8. W trakcie spotkania rodzice/opiekunowie prawni są informowani o podejrzeniu zaniedbania dziecka oraz o działaniach podjętych przez MKKS ŻAK Koszalin w celu zapewnienia dziecku bezpieczeństwa, a także są zachęcani do podjęcia współpracy z psychologiem. Jeżeli wymagana pomoc przekracza możliwości MKKS ŻAK Koszalin, rodzice/opiekunowie prawni dziecka otrzymują informację o ofercie wsparcia poza nim. Z przebiegu rozmowy Prezes MKKS ŻAK Koszalin sporządza notatkę służbową.
  9. Samopoczucie i stan zdrowia dziecka są przez cały czas pobytu na zajęciach monitorowane przez trenera.

Rozdział III

Procedura zgłaszania podejrzeń krzywdzenia dziecka.

 

1. W przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka, każdy pracownik bądź współpracownik MKKS ŻAK Koszalin zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia Prezesa Klubu lub osoby zastępującej o zaistniałej sytuacji wraz ze sporządzeniem notatki służbowej. Zgłoszenia można dokonać osobiście bądź pisemnie wysyłając e-mail na adres mkkszak@interia.pl

2. Każde zgłoszenie, zarówno w formie ustnej jak i pisemnej traktowane jest z należytą powagą i dokładnie sprawdzane.

3. Pracownicy i współpracownicy MKKS ŻAK Koszalin biorący udział w interwencji mają obowiązek zachowania tajemnicy informacji związanych z wyjaśnianą sytuacją.

4. Każde podjęcie interwencji rozpoczyna się od poinformowania opiekuna dziecka (o ile jest to możliwe) o podejrzeniu jego krzywdzenia, jeśli nie zagraża to dobru dziecka.

Rozdział IV

Procedury interwencji w przypadku krzywdzenia dziecka.

🧾1

  1. W przypadku podejrzenia, że dziecko jest krzywdzone pracownik ma obowiązek sporządzenia notatki służbowej i przekazania uzyskanej informacji prezesowi MKKS ŻAK Koszalin.
  2. Prezes wzywa rodzica/opiekuna dziecka, którego podejrzewa o krzywdzenie na rozmowę, w której oprócz wyżej wymienionych osób uczestniczy oraz inne osoby będące pracownikami MKKS ŻAK Koszalin mające wiedzę o dziecku.
  3. W trakcie rozmowy rodzice/opiekunowie prawni dziecka są informowani o podejrzeniu krzywdzenia ich dziecka. Jeżeli podejrzenie krzywdzenia zgłosili rodzice/`opiekunowie prawni dziecka można wezwać ich w celu uzupełnienia zgłoszenia.
  4. Prezes sporządza notatkę z przebiegu rozmowy z opiekunami dziecka.
  5. Rodzice/opiekunowie prawni dziecka otrzymują ofertę pomocy z zaleceniem współpracy oraz są informowani o podjętych przez MKKS ŻAK Koszalin działaniach w celu zapewnienia dziecku bezpieczeństwa.
  6. Sytuacja dziecka jest monitorowana.
  1. Pracownicy monitorują dziecko podczas zajęć w klubie:

–  jego samopoczucie,

–  stan zdrowia,

–  wygląd zewnętrzny,

–  stan emocjonalny,

–  analizują relacje z rówieśnikami.

8. Plan pomocy dziecku powinien zawierać wskazania dotyczące:

a) podjęcia przez MKKS ŻAK Koszalin działań w celu zapewnienia dziecku bezpieczeństwa, w tym zgłoszenie podejrzenia krzywdzenia do odpowiedniej placówki,

b) wsparcia, jakie klub zaoferuje dziecku,

9. Zgłoszona sprawa poddana jest wyjaśnieniu przez opiekuna.

10. Pracownicy wyjaśniający sprawę podejmują następujące działania:

a) przeprowadzają rozmowę z pokrzywdzonym dzieckiem,

b) przeprowadzają rozmowę z innymi osobami, które pomogą w ocenie sytuacji,

c) wzywają rodziców lub opiekunów prawnych pokrzywdzonego dziecka,

d) sporządzają notatkę,

e) opracowują plan pomocy dziecku.

11. Wszystkie działania przewidziane w planie pomocy dziecku mają na celu zapewnienie mu bezpieczeństwa i wsparcia.

12. Plan pomocy dziecku powinien zawierać wskazania dotyczące:

a) podjęcia działań w celu zapewnienia dziecku bezpieczeństwa, w tym zgłoszenie podejrzenia krzywdzenia do odpowiedniej instytucji,

b) wsparcia, jakie klub może zaoferować dziecku,

c) działań względem krzywdzonego dziecka.

13. Wszystkie czynności dokumentowane są protokołem, który składa się z wyjaśnień uczestników postępowania.

🧾2

  1. Krzywdzenie dziecka przez pracownika należy rozumieć:

a) Negatywne zachowanie pracownika placówki względem dziecka (np. ośmieszanie, dyskryminowanie, nierówne traktowanie);

b) Podejrzenie przestępstwa na szkodę dziecka;

2. Negatywne zachowanie pracownika placówki względem dziecka (np. ośmieszanie, dyskryminowanie, nierówne traktowanie) obejmuje;

a) Poinformowanie dyrektora i osoby monitorującej stosowanie Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem (koordynatora) przez pracownika, który powziął informację o negatywnym zachowaniu pracownika klubu względem dziecka, oraz sporządzenie notatki służbowej i dostarczenie jej do prezesa.

b) Rozmowa prezesa z pracownikiem (zawarcie kontraktu zawierającego działania eliminujące nieodpowiednie zachowania oraz konsekwencje), sporządzenie protokołu z ustaleń.

c) Rozmowa prezesa z dzieckiem i jego rodzicami/opiekunami prawnymi.

d) Wypełnienie Karty interwencji.

e) Wdrożenie zaplanowanych działań i monitoring sytuacji.

f) W przypadku, gdy zaplanowane działania przyniosły efekt, następuje zakończenie działania i monitorowanie sytuacji.

g) W przypadku, gdy zaplanowane działania nie przyniosły efektu, podjęcie w stosunku do pracownika krzywdzącego dziecko działań niezwłocznego zawiadomienia o powyższym Policji. Obowiązek ten ma charakter prawny i wynika z art. 304 Kodeksu postępowania karnego.

Rozdział V

Równe traktowanie.

  1. Pracownicy MKKS ŻAK Koszalin zapewniają wszystkim dzieciom równe traktowanie.
  2. Niedopuszczalne jest wyłączne skupianie uwagi na wybranych dzieciach z jednoczesnym ignorowaniem potrzeb innych, dawanie przywilejów wybranym dzieciom.
  3. Nie należy akceptować dominacji i nieformalnej hierarchii. Przyzwalać na tworzenie negatywnych zasad w grupie przez silniejsze, odważniejsze dzieci.

Rozdział VI

Rozmowa z dzieckiem.

  1. Rozmowa z dzieckiem, co do którego zachodzi podejrzenie, iż jest ofiarą krzywdzenia, powinna być przeprowadzona w miarę możliwości w obecności psychologa.

W sytuacjach trudnych wskazane jest poproszenie o pomoc w przeprowadzeniu rozmowy instytucje zajmujące się problemem przemocy wobec dzieci.

  1. Cele i zakres rozmowy z dzieckiem powinny obejmować;

a) Uświadomienie dziecku, że nie jest winne, odpowiedzialne za krzywdzenie, którego doświadczyło;

b) Pochwalenie dziecka, że podzieliło się swoim problemem z osobą dorosłą;

c) Poszukanie z dzieckiem osób, które mogą je wesprzeć;

d) Nakreślenie planu pomocy dziecku (według potrzeb dziecka);

e) Motywowanie dziecka do korzystania z pomocy innych profesjonalistów.

Rozdział VII

Zasady ochrony danych osobowych.

  1. Dane osobowe dziecka podlegają ochronie na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych osobowych.
  2. Każde dziecko ma prawo do ochrony jego danych osobowych.
  3. Dane osobowe dzieci wykorzystywane są wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem, do którego zostały udostępnione.
  4. Rodzicom/opiekunom prawnym dzieci przysługuje wgląd do danych osobowych dziecka z możliwością ich zmiany.

Rozdział VII

Zasady publikowania i utrwalania wizerunku dziecka (zdjęcia, filmy).

 

  1. Zarejestrowane obrazy powinny się koncentrować na czynnościach wykonywanych przez dzieci w ramach prowadzonych zajęć.
  2. Utrwalanie wizerunku dziecka na rzecz MKKS ŻAK Koszalin (filmowanie, fotografowanie, nagrywanie głosu dziecka itp.) możliwe jest po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody rodziców/prawnych opiekunów.
  3. Wszelkie podejrzenia i problemy dotyczące nieodpowiednich wizerunków dzieci należy zgłaszać wysyłając mail na adres mkkszak@interia.pl.
  4. Rodzice/opiekunowie prawni wyrażają pisemną zgodę na umieszczanie zdjęć dziecka na stronach internetowych/fanpage MKKS ŻAK Koszalin i wykorzystywanie wizerunku dziecka w materiałach promocyjnych klubu.

Rozdział VIII

Monitoring stosowania Polityki.

  1. Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem dotyczy wszystkich pracowników MKKS ŻAK Koszalin.
  2. Wszyscy pracownicy podpisują oświadczenie mówiące o zapoznaniu się z Polityką ochrony dzieci przed krzywdzeniem i przyjęciem jej do realizacji.
  3. MKKS ŻAK Koszalin monitoruje swoich pracowników w celu zapobiegania krzywdzeniu dzieci.
  4. Każdy z pracowników podpisuje oświadczenie o niekaralności za przestępstwa seksualne oraz przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego.
  5. Prezes lub osoba oddelegowana do tego zadania przed zatrudnieniem pracowników w MKKS ŻAK Koszalin sprawdza, czy nie figurują oni w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.
  6. Prezes MKKS ŻAK Koszalin wyznacza osobę odpowiedzialną za monitorowanie realizacji Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem w klubie.
  7. Każdy pracownik może zgłaszać zmiany do Polityki i wskazywać naruszenie Polityki w klubie.
  8. Prezes wprowadza zmiany do Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem i przedstawia je pracownikom.

Rozdział IX

Przepisy końcowe.

 Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem – Z dniem 15 lutego 2024 r. wchodzą w życie przepisy Ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 1606), która to Ustawa zmienia dotychczasową Ustawę z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, której tytuł również został zmieniony. Obecnie brzmi on Ustawa o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich [dalej Ustawa SOM] [tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1304 ze zm.].

Sponsorzy Strategiczni:
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/10/insta-serwis.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/12/reichbau.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/08/sponsor-imso.jpg
Sponsorzy:
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/09/tkk.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/10/info.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/10/imperiall.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/szabel.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/ces.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/elektobud.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/09/Bez-tytulu-1.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/12/Arka-logo.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/09/Bez-tytulu-2.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/10/logo.png
Wspierają nas:
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2018/06/koszalin-logo-centrumpomorza655.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/11/logo.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/zachodniopomorskie-1.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/09/indeks-1.jpeg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/09/zos.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/09/mec.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2022/10/logo-f.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/12/logo_helios_kontra_INTERNET.png
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/09/pgk.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/09/mzk.jpg

Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn

http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/09/pekao.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2021/09/aerowatch.jpg
http://zak.koszalin.pl/wp-content/uploads/2023/09/woda.png

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright MKKS Żak Koszalin.