Aktualności🔥 MŁODZIEŻ – wyniki

4 lutego, 2024

U13

„Dwa mecze wyjazdowe zakończone jednym zwycięstwem i jedną porażką.

Sobotni mecz z Pogonią Szczecin rozpoczął się obiecująco. Zawodnicy mieli do odrobienia 26 pkt z poprzedniego meczu, ale stały postęp, który widzimy, napawał nas optymizmem i wiarą, że jest to zadanie do wykonania. Niestety, bardzo słaba druga kwarta, gdzie nasza gra w obronie pozostawiała wiele do życzenia, sprawiła, że na przerwę schodziliśmy z 22 pkt straty. W trzeciej kwarcie rozpoczęła się pogoń za przeciwnikiem, w 15 minut odrobiliśmy większość straty i przy wyniku 74-68 wydawało się, że mamy jeszcze szansę wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Niestety, nasza drużyna opadła z sił, i ostatnie słowo należało do przeciwników. Ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 86-72. Na największe wyróżnienie w tym meczu zasłużył Tymek Mierzwa, który rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. Szkoda, że trafiają nam się takie przestoje w grze, jak w drugiej kwarcie. Musimy nad tym ciężko popracować. Punkty w meczu: Gistel Adam 17, Mierzwa Tymek 16, Janiel-Moch Tomek 15, Ratajczak Kuba 10, Wiśniewski Paweł 7, Markowski Krzysztof 4, Budny Alan 2, Wesołowski Alex 1.

Drugi mecz był zdecydowanie łatwiejszy, naszym przeciwnikiem były Wilki Morskie II ze Szczecina, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W tym meczu chcieliśmy poćwiczyć pewne założenia taktyczne. Niestety, nie do końca nam to wychodziło. Nie potrafimy ze słabszymi drużynami narzucić swojego stylu gry i skoncentrować się na obronie. Cieszy kolejna wygrana, ale styl, w jakim to robimy, mógłby być lepszy. Punkty w meczu: Wesołowski Alex 21, Janiel-Moch Tomek 17, Gistel Adam 17, Ratajczak Kuba 11, Mierzwa Tymek 10, Wiśniewski Paweł 6, Markowski Krzysztof 6, Budny Alan 2, Jóźwiak Rafał 1.” – Trener Katarzyna Klimowska

U15

„Przywozimy wyrwane w końcówce zwycięstwo po zaciętym i wyrównanym meczu w Stargardzie z drużyną SPÓJNIA II. Przez cały mecz obie drużyny walczyły o każdą piłkę, obrona pressingiem na całym boisku dominowała. Duża ilość fauli ze strony gospodarzy i stały pressing na rozgrywającym czasem skutecznie nas wytrącała z rytmu gry i przewagi 10-12 pkt na naszą korzyść potrafiliśmy roztrwonić w kilka minut. Było tak 2-3 razy. Ale nasza aktywna obrona też odniosła swój skutek co pozwoliło na zdobywanie punktów z szybkiego ataku po szybkich podaniach. Pewna gra Nikodema dodawała nam wiary siebie. Dwa ważne celne rzuty za 3 pkt oddał Mikołaj, kolejną trójkę zaliczył Nikodem. Skuteczna obrona pozwoliła na dużą ilość przechwytów – łącznie mieliśmy ich aż 27! Najwięcej Nikodem (9), Mikołaj (7), Mateusz Tenderys (4) i po 2: Bartek Budnik, Łukasz „Szaman” Gałązka i Bartek Skowron. Ważne punkty w końcówce spotkania zdobyli: Nikodem Malinowski, Mikołaj Karpiński i Mateusz Tenderys. Mecz okazał się testem męskiej i twardej gry. W całym meczu na wyróżnienie zasłużyli:

1. Nikodem Malinowski (31pkt, 9 przechw. 8 zb. 8/19 z gry i 9/14 z linii rzutów wolnych)
  2. Mikołaj Karpiński (18pkt, 7 przechw. 8 zb.5/13 z gry, 2/4 z linii wolnych i 2/4 za 3pkt!)
  3. Gałązka Rafał (8pkt, 2 przechw. 4 zb. 2/8 z gry, 2/4 z linii wolnych)

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 71:67 dla MKKS ŻAK.