AktualnościPierwszy raz przed własną publicznością – Wygrywamy z Polonią Bytom 94-74

2 października, 2022

Świetnie sezon rozpoczynają nasi koszykarze!

po efektownej wygranej w Zgorzelcu 103-100 tym razem przyszło nam zmierzyć się z beniaminkiem ligi BS Polonia Bytom. Zespół prowadzi legenda Polskiej koszykówki Mariusz Bacik, a w składzie gra m.in Marcin Piechowicz czy Michał Chrabota. Zespół ze Śląska „nie wyglądał” w sparingach,ale pozostawił po sobie dobre wrażenie po 1 kolejce do końca walcząc o zwycięstwo w Radomiu,gdzie ostatecznie przegrali z miejscowym HydroTruckiem 99-91.

Nasz zespół jak poprzednio – agresywnie wszedł w spotkanie, od początku staraliśmy się grać szybko – co jest naszą główną bronią w ataku, mieliśmy sporo efektownych akcji i dobrą obronę w naszym wykonaniu. Co przełożyło się na zaliczkę +10 do przerwy 48-38

Po Przerwie wrzuciliśmy wyższy bieg, kolejne efektowe akcje pokazał Artur Łabinowicz (26pkt 11zb), Celne rzuty oddawali Mateusz Kaszowski (12pkt) – który również świetnie znajdował swoich kolegów,dzięki czemu zapisał na swoim koncie 7asyst. Ponownie dobre zmiany dali Maciej Szewczyk (4pkt), Maciej Marcinkowski (8pkt,4zb w ataku) i AJ Sanders (8pkt i 8zb) – wygrana 3 kwarta 31-23 ustawiła to spotkanie, w pewnym momencie 4 kwarty prowadziliśmy 92-66,by ostatecznie zakończyć spotkanie 94-74.

Dziękujemy WAM za cudowny doping i już teraz zapraszamy was na spotkanie z Enea Basket Poznań 15.10.2022r już na odnowionym „Kurniku” !